Lokalita a dostupnosť Malacky a ZáhorieNovinky a aktuality v Malackách
Späť na blog

Diaľničná križovatka D2-Rohožník a zlepšenie kvality bývania v Malackách

Mesto Malacky pre časom zverejnilo vizualizáciu pripravovanej diaľničnej križovatky D2-Rohožník, ktorá nahradí pôvodnú cestu. Táto zmena prinesie viacero výhod pre miestnych obyvateľov. Nová diaľničná križovatka prinesie výrazné zlepšenie v dopravnej situácii v okolí Malaciek.

Podpora výstavby lávky

Je plánovaný aj projekt lávky pre cyklistov a chodcov, čo výrazne zlepší bezpečnosť obyvateľov, najmä z lokality Na majeri. Tí v súčasnosti používajú na peší a cyklistický presun do mesta frekventovanú a nebezpečnú cestu Rohožník – Malacky. My, v ATOPS Development, sme sa finančne spolupodieľali na budovaní plánovanej cyklotrasy a prepojení starej rezidenčnej zástavby Na majeri s mestom. Táto cyklotrasa umožní bezpečnejší a pohodlnejší pohyb cyklistov a chodcov, čo prispeje k vyššej kvalite života a lepšiemu prepojeniu jednotlivých častí mesta.

V 2. polovici roku 2023 bolo vydané právoplatné stavebné povolenie pre projekt lávky pre peších a cyklistov ponad diaľnicu D2 v Malackách.
Lávka pre peších a cyklistov Malacky

Bytový dom Corvus Malacky

Bytový dom Corvus Malacky je ďalším dôležitým projektom, ktorý prispieva k zlepšeniu kvality bývania v meste. Tento moderný bytový komplex ponúka kvalitné bývanie, ktorý zvyšuje komfort obyvateľov.

Prepojenie projektov a zlepšenie kvality života

Prepojenie týchto projektov, diaľničnej križovatky D2-Rohožník a bytového domu Corvus Malacky, prinesie mnohé benefity pre obyvateľov. Zlepšená dopravná infraštruktúra zabezpečí lepšiu dostupnosť a plynulejšiu dopravu, čo znamená menej času stráveného v zápchach a väčšiu pohodlnosť cestovania.

Vďaka novej križovatke budú mať obyvatelia Corvus Malacky rýchly a jednoduchý prístup na diaľnicu, čo zlepší ich spojenie s Bratislavou a ďalšími mestami. Tým sa zvýši atraktivita bývania v tomto komplexe, keďže dobrá dostupnosť je jedným z kľúčových faktorov pri výbere miesta na bývanie. Spolu s podporou výstavby cyklotrasy prispejú tieto projekty k tomu, že Malacky sa stanú ešte atraktívnejším miestom pre život.